Ortaklık Yapımız

MÜSİAD Rize Şubesi tarafından alt yapısı hazırlanmış, gerekli ön fizibilite çalışmaları tamamlanmış gerçekleştirilebilmesi için üyelerimiz ile birlikte geniş katılımlı iştişare toplantıları yapılarak, üyelerimizden 35 iş adamının mevcut yatırım gerçekleştirilebileceği kanaat ile 2005 Yılında MÜSİAD Rize Şubesi çatısı altında RİZE'de eşine belkide rastlanılmayacak, günümüz şartlarında iki kardeşin bile bir araya gelerek ortak bir şirket kurmasının bile zor olduğu ve kurulan ortaklığında çoğu kez yürütülemediği bilinirken, Üyelerimiz MÜSİAD vizyonuyla müthiş bir birlikteliğe imza atarak RİNERJİ RİZE ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş.'yi kurmuştur.

Şirketimiz 8.41 MW kurulu gücüyle CUNİŞ REGÜLATÖRÜ ve HES Santralini 2006 yılında 288.000,00 TL ödenmiş sermaye ile yatırımına başlamış, bugün itibari ile 24.343.000,00 TL ödenmiş sermayesiyle Karadeniz'de çok ortaklı özel işletmeler arasında öz sermayesi en yüksek firmaların arasına girmiştir. Toplam yatırım Maliyetimiz Yabancı Kaynaklarla birlikte 50.000.000,00 TL'yi geçmiştir.

Şirketimizin her ortağının MÜSİAD üyesi olma şartı bulunmaktadır. Ayrıca her bir ortağın hissesinin %10'u geçmemesi şartını Şirket Ana Sözleşmemize yazarak, Adaletli, Hakim Ortaklık yapısına müsaade etmeyen bir vizyon ile fazla hisse toplamanın önüne geçilmiş (tekelleşme) ve güçlü bir kurumsal altyapı oluşturulmuştur.
2017 yılı itibariyle, 35 iş adamı ile yola çıkan şirketimiz bugün 56 iş adamı ortaklığına çıkartılarak güncel ortaklık yapısı oluşturulmuştur.


Ortaklarımız