Post Image

Kuruluş Aşaması

2006 yılından sonra sermayesini toplayan şirketimiz kuruluş ve örgütlenme çalışmalarını 2007 yılına kadar tamamlamış ve yatırımına başlamıştır.
Şirketimizin Organizasyon Şeması, 5 kişilik Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür ve 12 Teknik Personel şeklindedir.
Yönetim Kurulu Başkanlığımızı, MÜSİAD Rize Şubemizde 2inci dönem başkanlık yapmış, aynı zamanda Rize Ticaret Borsası Başkanlığı görevini sürdüren Sn. Mehmet ERDOĞAN yürütmektedir. İlk olarak Trabzon'un Hayrat ilçesinde Cuniş Regülatörü ve HES adıyla 8.41 MW gücündeki projemize başladık. 2. projemiz olan Melikom HES'i de baka yatırımcılara devrederek elde edilen geliri de RİNERJİ RİZE ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş.'nin sermayesine ilave ettik.

Yatırım Aşaması

20.02.2001 tarih ve 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu çıkmıştır. Şirketimizin 2005 yılında kurulması ile birlikte DSİ 22. Bölge Müdürlüğü ile ortak çalışma yaparak Rize ve Trabzon ili sınırlarında Cuniş Regülatörü ve HES (Trabzon) ve Melikom Regülatörü ve HES(Rize) olmak üzere 2 adet projenin Su Kullanım Anlaşmasını yaparak 49 yıllığına işletme hakkı alınmıştır. İşletme hakkı alınan projelerimizin fizibilite çalışmaları yapılmış ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)'dan lisansları çıkartılmıştır. Cuniş Regülatörü ve HES (Trabzon) projemizin lisans 2007 yılında çıktığından öncelikli yatırımımız bu projemize olmuştur.