Rinerji

Enerjide Parmak Isırtan Ortaklık

2005 yılında MÜSİAD Rize Şubesi üyelerinden 35 işadamı, Rize’de nadir görülebilecek bir ortaklık geliştirdi. Günümüzde iki kardeşin bile biraraya gelerek ortak bir şirket kurmasının zor olduğu, kurulan ortaklığın da çoğu kez yürümediği ülkemizde, 35 işadamı bir araya gelerek RİNERJİ- Rize Elektrik Üretim A.Ş’yi kurdu. CUNİŞ REGÜLÂTÖRÜ VE HES adıyla projesini başlatan şirket, 8.41 mW kurulu gücüyle 288.000 TL sermaye ile başladığı yatırımına 14.500.000 TL gibi yine rekor sayılabilecek bir sermaye yatırarak hem gücünü, hem emeğini hem de geleceğini bu yatırıma bağladı.

2012 yılı Ağustos ayında resmen üretime başlayan CUNİŞ HES’te yüzlerce işçiyi istihdam etmenin yanısıra, yatırım miktarını 50.000.000 TL’ye çıkaran Şirket, Rize’de olmaz, yürümez denilen bir ortaklık modelini de ortaya koymuş oldu.

Rinerji AŞ yönetim kurulu adına konuyla ilgili açıklama yapan Hakan M.Agun, Rize’de görmeye alışık olunmayan ve örnek gösterilen bu ortaklık modelinin MÜSİAD ahlakıyla ortaya çıkan meyvelerinin olgunlaştığını ve emeklerin karşılığının alınmaya başladığını belirterek, “Yatırıma başladığımız dönemlerden itibaren şirketimize destek veren bütün ortaklarımıza, yazılı ve görsel basınımıza, iş adamlarımıza teşekkür ediyor, yatırımımızın gerek ilimiz ekonomisine ve gerekse ülke ekonomisine hayırlı kazançlar getirerek katkı sağlamasını temenni ediyoruz.” dedi.


HABERİ ORJİNAL SİTESİNDE GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.